تبلیغات
دانلود و خرید فیلم - 20 وسترن محبوب کوئنتین تارانتینو و نگاهی مختصر به هرکدام

منوی اصلی

به نام خدا:به وبسایت سینمایی خخوش آمدید.اعکس,کلیپ های نایاب, دانلود و خرید فیلم تنها بخشی از خدمات این وبسایت تفریحی است.. .

جستجو در وبلاگ
منوی اصلی
موضوعات مطالب
ابر برچسب
تبلیغات
راجر ایبرت

   بیوگرافی:
راجر جوزف ایبرت معروف ترین منتقد سینما در جهان است
او در ایلینوی به دنیا امد. ایبرت که عضو حزب دموکرات آمریکا است . هم اکنون در حال مبارزه با سرطان تیروئید است .
نشریه فوربز از او بعنوان یکی از متفکرین برتر آمریکا نام برده است.آرشیو مطالب
نظرسنجی
بهترین کارگردان تاریخ سینما؟پیوندهای روزانه

Wallpaper
                                                      *جعبه در خواست                    *آرشیو


آنا هاتاوایکیت بلاشتجاستی بیبرکریستن بل


» 20 وسترن محبوب کوئنتین تارانتینو و نگاهی مختصر به هرکدام

این روزها کوئنتین تارانتینو در حال ساخت فیلمی تازه در ژانر محبوب‌اش وسترن اسپاگتی‌ است. و این مقاله‌ای است ، درباره بیست وسترن اسپاگتی محبوب تارانتینو.1) خوب بد زشت (سرجو لئونه)

بهترین فیلم ژانر و شاید حتی بهترین وسترن تاریخ سینما. شاهكار لئونه كه در آن آنقدر با كلیشه های ژانر بازی میكند تا در نهایت به شكل كاملا جدیدی از وسترن دست می یابد و دیگران را وادار میدارد تا از او تقلید كنند. فصل نبرد سه نفره پایانی به مدد موسیقی انیو موریكونه خارق العاده و بازی ایلای والاك چیزی در حد معجزه است.2) به خاطر چند دلار بیشتر (سرجو لئونه)

تقابل یك جایزه بگیر یك انتقامجو و یك راهزن دیوانه به مدد سبك شوخ طبعانه لئونه و موسیقی درجه یك موریكونه آنقدر جذابیت داشته كه بی صاحب ترین ژانر سینما را صاحب اعتباری جهانی كند. باز هم نقطه قوت اصلی فیلم فصل طولانی دوئل پایانی با موسیقی موریكونه است.3) جنگو (سرجو کوربوچی)

بهترین فیلم غیر لئونه ای ژانر ساخته یك سرجوی دیگر . كوربوچی ابایی ندارد تا قهرمان آدمكش انتقامجوی فیلمش را شبیه بزرگترین اسطوره زندگی اش یعنی مسیح به تصویر بكشد. فصل اولین رونمایی جنگو از مسلسلش اكنون به شناسنامه ژانر بدل شده است.4) مزدور (سرجو كوربوچی)

اولین و یكی از مهمترین فیلمهای زیر شاخه ژانر وسترن موسوم به فیلمهای زاپاتایی كه داستان رفاقت یك جایزه بگیر لهستانی(فرانكو نرو) و یك انقلابی مكزیكی (تونی موسانته) را همراه با یكی از معروفترین و باشكوه ترین ملودیهای انیو موریكونه روایت می‌كند.5) روزی روزگاری در غرب (سرجو لئونه)

حكایت غلبه تمدن بر بدویت به مدد سبك پر طمانینه لئونه . هر نمای فیلم بوی مرگ و تمام شدن می‌دهد و شخصیتهای اصلی در هر قطبی كه باشند درست شبیه همدیگرند و از مسیرهای متفاوتی به سوی مقصدی مشابه می‌روند . شكل پازل گونه خاطره چارلز برانسن از مرگ برادرش درخشان است و طبق معمول معركه گردان اصلی، موریكونه است.6) به خاطر یك مشت دلار (سرجو لئونه)

اولین فیلم درست و حسابی ژانر هرچند به اندازه دیگر فیلمهای لئونه خوب نیست ولی حداقلش این است كه ایستوود و موریكونه را ستاره می‌كند.7) روز خشم (تونینو والری)

فیلمی درباره رابطه مرید و مرادی یك هفت تیر كش حرفه ای(لی وان كلیف) و پسری جوان(جولیانو جما) كه درپایان رودر روی هم قرار میگیرند. وسترنی خوش ساخت كه در صحنه های كشت و كشتار و دوئل سرشار از نوآوری است همراه با موسیقی شنیدنی ریز اورتولانی.8) مرگ سوار بر اسب می تازد (جولیو پترونی)

یكی از بهترین آثار ژانر درباره پسر جوانی كه درصدد گرفتن انتقام قتل عام خانواده اش از مسببان آن است و در این راه غریبه ای مرموز با بازی لی وان كلیف نیز كمكش می كند. تارانتینو در بیل را بكش ارجاعات متعددی به این فیلم داشته است؛ از موسیقی انیو موریكونه در فصل درگیر اوما تورمن با گروه هشتاد وهشت دیوانه تا شیوه یاد آوری فصل كشته شدن عروس در صحنه های مواجه شدن با قاتلانش.9) ناواهو جو (سرجو كوربوچی)

حكایت نبرد سرخپوستی انتقامجو با بازی برت رینولدز با قاتلان همسرش. موسیقی باشكوه موریكونه بر كل فیلم سنگینی می كند و سال‌ها بعد زینت بخش فصل كشته شدن بیل در بیل را بكش شد.10 ) بازگشت رینگو (دوچو تساری)

دنباله ششلولی برای رینگو كه از فیلم اصلی خیلی بهتر است.رینگو(جولیانو جما) از جنگ به خانه باز می‌گردد و درمی یابد كه خانه و كاشانه و حتی زن و فرزندش را زمین داری مكزیكی تصاحب كرده پس همراه با موسیقی حزن انگیز انیو موریكونه نبردی حیثیتی را آغاز می‌كند.11) جدال بزرگ (سرجو سولیما)

اولین وسترن اسپاگتی ای كه در آن به گرایشات چپ گرایانه به شكلی كاملا عینی عرضه شد. درباره یك كلانتر كه در جریان تعقیب یك روستایی مكزیكی به اتهام قتل یك دختربچه رودست خورده است. فصل پایانی كه در آن لی وان كلیف و توماس میلیان به شكلی توامان با دو بدمن فیلم دوئل می كنند بسیار دیدنی است و البته باز هم امان از انیو موریكونه.12) ششلولی برای رینگو(دوچو تساری)

یكی از معروفترین آثار ژانر كه چون تلاش می‌كند تا از همه نظر شبیه نمونه های آمریكایی باشد؛ چندان دیدنی نیست ولی جولیانو جما را بدل به ستاره می‌كند.13)‌ یاغیان كثیف (فرانكو روستی)

یك یاغی به مدد دوستش از پای چوبه دار میگریزد و خود را پسر از جنگ برگشته پیرمردی كور جا می زند و با نامزد پسر ارتباط برقرار میكند ولی در نهایت عده ای راهزن را در شهری آخرالزمانی از پا درمی آورد و و پیرمرد و دختر را ترك می گوید. فیلمساز فضای شهر خالی از سكنه را عالی از كار درآورده و موسیقی كار ساخته جیانی فریو از چهره های شناخته شده ژانر است.نام دیگر فیلم دسپرادو است.14) سكوت بزرگ(سرجو كوربوچی)

شاهكار كوربوچی و فیلم حیثیتی ژانر درباره درگیری یك هفت تیركش لال و عده ای جایزه بگیر بی رحم. فیلم به زیبایی در مناطق پر برف كورتینا دامپزو ایتالیا فیلمبرداری شده كه لوكیشن اصلی پلنگ صورتی(بلیك ادواردز)نیز بوده و با موسیقی مثل همیشه شنیدنی موریكونه همراهی می‌شود. كوربوچی منابع الهامش برای خلق شخصیت اصلی را عیسی مسیح، مارتین لوتركینگ، و ارنستو چه گوارا بیان كرده است.15) دوئل بزرگ(جان كارلوسانتی)

یك وسترن اسپاگتی معمولی درباره یك مارشال ایالتی (لی وان كلیف) كه با یك خانواده متنفذ درگیر میشود.آن چه بیش از هرچیز فیلم را دیدنی و در واقع شنیدنی می‌كند موسیقی درخشان لوییس انریكه باكالف است كه تارانتینو از آن درفصل انیمیشن كودكی اورن ایشی ای در فیلم بیل را بكش استفاده كرد. نسخه دوبله شده فیلم با نام سایه های انتقام در شبكه ویدئویی موجود است.16) به زنده ها شلیك كن برای مرده ها دعا بخوان (جوزپه واری)

از نمونه های شاخص وسترن اسپاگتی که بیش از هر چیز بخاطر تفاوتهایش با وسترن آمریکایی تامل بر انگیز است (مثل هر وسترن اسپاگتی خوب دیگری) درباره عده ای سارق بانک که در راه مکزیک گرفتار می‌شوند با بازی کلاوس کینسکی و موسیقی ماریو میلیاردی.17) Tepepa (زنده باد انقلاب) (جولیو پترونی)

یك وسترن زاپاتایی درباره همراهی یك انقلابی مكزیكی (توماس میلیان) و یك جنتلمن اروپایی(جان استاینر)در راه پیروزی انقلاب كه در نهایت انگیزه های شخصی آنها را رودر روی هم قرار می‌دهد.18) زشت ها(جایزه بگیر) (یوجنیو مارتین)

عامل اصلی جذابیت این وسترن پرتحرك یوجنیو مارتین اسپانیایی مثل بسیاری از فیلمهای دیگر ژانر موسیقی آن است كه توسط استلویو كیپریانی یكی از بهترین آهنگسازان سینمای ایتالیا ساخته شده. فیلم در ضمن یكی از معروفترین فیلم‌ها در میان بی شمار وسترن اسپاگتی ای است كه ستاره كوبایی ژانر، توماس میلیان در آنها بازی كرده است19) زنده باد جنگو (فردیناندو بالدی)

یكی از بهترین آثاری كه در پی توفیق جنگو (سرجو كوربوچی) ساخته شده كه در خط داستانی و نشانه های بصری هم متاثر از فیلم كوربوچی است. ترنس هیل اینجا پیش از شهرتش در قالب ترینیتی باید انتقام مرگ همسرش را از دوست سابقش بگیرد.20) قاتلین مسلسلی (پائولو بیانكینی)

یك وسترن بسیار خشن كه در خط داستانی بی شباهت به ششلولی برای رینگو نیست.تنها كسی كه قادر به انجام ماموریتی دشوار است یك هفت تیر كش محكوم به قتل (رابرت وودز) است. آهنگساز فیلم پیرو پیچونی است و جان آیرلند هم در میان بازیگران قرار دارد.

-----------------------------------

منبع : کافه سینما- پدرام شایق
کلمات کلیدی :

تاریخ: شنبه 24 دی 1390 موضوع: نقد و بررسی فیلم , لینک ثابت نظر ها () بازدید :
عناوین آخرین مطالب ارسالی
دانلود فیلم WALL·E

دانلود انیمیشن Arthur Christmas 2011

وروود آقایان ممنوع

گلشیفته برهنه شد! + عکس

دانلود فیلم Modern Times

عطاران و مریلا زارعی در پشت صحنه هیچ کس فرشته نیست

20 وسترن محبوب کوئنتین تارانتینو و نگاهی مختصر به هرکدام

anjelina jolie wallpaper

لیام نیسن "خاکستری" می شود

با سلیقه کارگردان نوآمده "آرتیست"، تحسین‌ شده‌ترین فیلم سال آشنا شوید

دانلود فیلم To Kill a Mockingbird

10 سریال برتر سال 2011

پیش‌بینی یاهو: 10 فیلم موفق 2012: از تارانتینو تا جیمز باند، از هابیت تا شوالیه تاریکی

نامزدهای گلدن گلوب 2012

به مناسب سالگرد در گذشت چارلی چاپلین

صفحات دیگر